Ogrzewanie przemysłowe hal i magazynów – Promienniki podczerwieni.

Promienniki przemysłowe o najwyższej efektywności, proste w instalacji i tanie w użytkowaniu, dostarczające ciepło tam gdzie chcesz i natychmiast kiedy chcesz.

Ogrzewanie obiektów przemysłowych i komercyjnych o dużej kubaturze jest trudne i kosztowne. Rozwiązaniem są promienniki przemysłowe, które świetnie nadają się do słabo izolowanych, półotwartych budynków np. hal, magazynów, fabryk, hangarów, dworców, hal sportowych, basenów, sklepów wielkopowierzchniowy, kościołów itp. W każdym budynku, ciepłe powietrze unosi się do góry a zimne utrzymuje na dole i jest to zjawisko stratyfikacji. Najczęściej potrzebujemy ogrzać miejsca pracy np. linie produkcyjną, znajdujące się na parterze budynku, a tu z kolei występuje najniższa temperatura powietrza. Powietrze cały czas się przemieszcza na skutek cyrkulacji i wentylacji. Do budynku dodatkowo napływa zimne powietrze z zewnątrz poprzez otwory wentylacyjne oraz częste otwieranie bram i drzwi, powodując dodatkowe ochładzanie powietrza i budynku. To są najważniejsze argumenty przemawiające za tym, aby w budynkach o dużej kubaturze i częściowo otwartych, stosować elektryczne promienniki podczerwieni – które ogrzewają przede wszystkim ludzi i przedmioty a nie powietrze.

Często stosowane tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne za pomocą tradycyjnych grzejników wodnych, nagrzewnic wodnych, elektrycznych lub gazowych, ogrzewających powietrze – oznacza relatywnie niskie koszty inwestycyjne ale z drugiej strony generuje duże koszty ogrzewania.

Łatwość sterowania ogrzewaniem elektrycznym powoduje dodatkowe oszczędności i zwiększa komfort.

 

Rewolucyjne, profesjonalne ogrzewanie promiennikowe w ponad 80% emituje ciepło radiacyjne, rozwiązuje problem ogrzewania budynków o dużej kubaturze i powierzchni.

Ogrzanie tradycyjnymi metodami średniej wielkości hali produkcyjnej o powierzchni np. 1000 m2 to koszty do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Te koszty ok. połowę można obniżyć w większości przypadków stosując odpowiednio dobrane, efektywne ogrzewanie promiennikowe.

promienniki-apollo-magazyn

Jak (nie)oszczędzać na ogrzewaniu miejsc pracy tj. fabryk, hal, magazynów.

Popularne błędy i praktyki obniżania kosztów ogrzewania w zakładach pracy:

Zmniejszenie ogrzewania w miejscu pracy. To najczęstszy przypadek szukania oszczędności na ogrzewaniu w firmach. W efekcie powoduje konieczność używania przez pracowników prowizorycznego dodatkowego dogrzewania np. tradycyjnych konwektorów. Poza kwestią bezpieczeństwa to przede wszystkim niski komfort pracy. To z kolei przekłada się na pogorszenie jakości i efektywności pracy, nieobecność pracowników, urlopy chorobowe, zastępstwa i opóźnienia w realizacji wyznaczonych celów.
2. Inwestycja w poprawę izolacji budynku. To rozwiązanie mające często uzasadnienie, ale tylko wtedy gdy jest się właścicielem budynku, a jego bryła, konstrukcja oraz charakter pracy, umożliwiają istotną poprawę izolacji i obniżenie kosztów ogrzewania. Zwiększona izolacja budynku z drugiej strony, oznaczać będzie wyższe koszty wentylacji i klimatyzacji.
3. Dostosowanie czasu i trybu pracy do warunków klimatycznych. Często problematyczne lub niemożliwe do realizacji, w praktyce oznaczać będzie ryzyko pogorszenia jakości obsługi i usług dla klientów, dezorganizację pracy, niezadowolenie pracowników i klientów.
4. Wyposażenie hali w tanie nagrzewnice.
Relatywnie niewysokie koszty inwestycyjne zakupu takiego ogrzewania, mogą zachęcać do jego wyboru. Dobrze zaprojektowany system grzewczy, zapewni odpowiednią temperaturę powietrza, jednak koszty związane z ogrzewaniem konwektorowymi nagrzewnicami, najczęściej również drastyczne wzrastają.

Wodoodporne promienniki – płać za to czego potrzebujesz

Niektóre grzejniki dostępne na rynku sprzedawane są z wysokim stopniem IP np. IP65. Pytanie brzmi, czy naprawdę wymagane jest by promienniki były hermetyczne? Większość nagrzewnic instalowanych jest w praktyce wewnątrz pomieszczeń lub w miejscach półotwartych pod zadaszeniem, co samo w sobie zapewnia ochronę przed działaniem wody. A to oznacza, że wszystkie promienniki w klasie od IP24 wzwyż, są wystarczające do użycia na zewnątrz! Jeżeli grzejnik posiada klasę IP65, należy sprawdzić, czy można go ponownie złożyć po wymianie uszkodzonej lampy, w większości przypadków jest to niemożliwe. Najczęściej taki grzejnik albo będzie musiał być rozmontowany przez autoryzowanego serwisanta z uprawnieniami producenta lub zwrócony do fabryki. Jeżeli lampa uszkodzi się po okresie gwarancji (najczęściej 24 mies.) zapłacisz za transport, usługę wymiany lampy i samą lampę, co oznacza że w praktyce wymiana lampy będzie kosztować tyle samo ile nowy promiennik.

Produkty z naszej oferty przechodziły ulepszenia technologiczne od samego początku ich wprowadzenia do sprzedaży tj. ponad 15 lat temu. Uwzględniono w nich wszystkie znaczące elementy jakościowe, które zapewniają niezrównaną wytrzymałość, efektywność i solidność – otrzymujesz wszystko to czego potrzebujesz!

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Poznaj możliwości naszego rewolucyjnego ogrzewania, dobierz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb! Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie grzejniki, zaproponujemy ich optymalny układ i sposób montażu.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt