Nawet do 70% Tańsze ogrzewanie Kościoła

Dlaczego tradycyjne ogrzewanie nie sprawdza się w kościołach?

Kościoły w Polsce to z reguły duże budynki, z bardzo wysokimi sufitami i otwartą przestrzenią.  Ogrzanie takich budynków to prawdziwe wyzwanie. Większość standardowych systemów grzewczych nie sprawdza się w tak wielkich budynkach.  Wyzwania obejmują nie tylko bezwładność cieplną kościoła – na zewnątrz może być ciepło, ale wnętrze kościoła jest jeszcze zimne – ale także trudności w instalacji konwencjonalnego systemu

Tradycyjne grzejniki po prostu ogrzewają powietrze, a ciepło wznosi się pod sufit budynku. Takie ogrzewanie kościoła jest nie tylko nieskuteczne: wierni, na dole dalej marzną podczas mszy. Może również powodować wysuszanie starych obrazów. Kolejnym problemem i to bardzo kosztownym, jest konieczność długiego nagrzewania kościoła przed mszami. W niektórych przypadkach grzejniki muszą być włączone nawet kilka dni przed tym, kiedy jest to potrzebne.

Tradycyjne - Konwekcyjne- Ogrzewanie kościołów

Energooszczędne Ogrzewanie Kościołów

Ogrzewanie strefowe – star-progetii

Ogrzewanie Strefowe Kościołów

Elektryczne promienniki  na podczerwień umożliwiają ogrzewanie strefowe, ukierunkowane. Dlatego nie trzeba ogrzewać całego kościoła, a tylko np. ławki i ołtarz, czy strefy w których przebywają wierni. Mogą być montowane na dużej wysokości, na ścianach poza zasięgiem wzroku, ale nadal ciepło kierowane jest do wiernych poniżej. Promienniki ciepła na podczerwień wydzielają natychmiastowe ciepło, dlatego nie ma potrzeby wcześniejszego, długiego nagrzewania budynku. Ciepło jest odczuwalne, zaraz po włączeniu promienników w kościele.

Ogrzewanie Ławkowe

Inną metodą ogrzewania strefowego w kościołach są grzejniki ogrzewające bezpośrednio wiernych i księży montowane pod ławkami. Znane tradycyjne grzejniki ławkowe, montowane pod siedziskami ław kościelnych potrafiły budzić obawę i często działały jak „toster nóg”.  Proponowane przez nas nowoczesne elektryczne grzejniki ławkowe Niemiecko-Austriackiej firmy Etherma to długofalowe promienniki hybrydowe ogrzewające bezpośrednio obszar siedziska. W ten sposób temperaturę można zwiększyć nawet o 12 ° C w zaledwie 15 minut. Promieniowanie zapewnia również skuteczną osłonę przed zimnem powierzchnię podłogi. Ruch powietrza i przeciągi są również minimalizowane dzięki zastosowaniu konwekcji. Nadają się także do konfesjonałów i ławek organistów.

Ogrzewanie Ławkowe

Zalety Ogrzewania Kościoła Elektrycznymi Promiennikami Podczerwieni

Natychmiastowe ciepło

Promienniki zapewniają odczuwalne ciepło natychmiast po włączeniu, dzięki czemu nie ma potrzeby ogrzewania kościoła wcześniej niż jest to konieczne, np. przed mszą

Oszczędność do 70%

Oferowane przez nas grzejniki kościelne są bardzo energooszczędne. Tego typu ogrzewanie pozwala zaoszczędzić nawet do 70% na rachunkach

Łatwa instalacja

Dzięki minimalnie inwazyjnej instalacji i braku znaczących prac murarskich można zachować dziedzictwo artystyczne i prace architektoniczne.

Bezobsługowe

Nie wymagają konserwacji. Jest to bardzo wygodne i jednocześnie nie generuje dodatkowych kosztów, np. serwisu.

Najczęściej wybierane Promienniki Podczerwieni do Kościołów

VARMA 400 IPX5 2000W

promiennik-podczerwieni-varma-400-ipx5-2000w

VARMA 400 IPX5 3000W

Promiennik Podczerwieni Varma

Helios High Power HP2-30 3kW

promiennik-podczerwieni-helios-high-power-hp2-30-3kw

Helios High Power HP3-45T 4,5kW 400V

ETHERMA KST – Ciemne grzejniki PODCZERWIENI pod Ławki

Niemieckie grzejniki pod ławy kościelne Etherma KST  to ciemne, długofalowe promienniki, które zapewniają miejscowe ogrzewanie w kościołach. Specjalne otwory wentylacyjne zapewniają ciepło niemal wyłącznie z przodu.  Okablowanie zawiera wtyczki, co ułatwia instalację. Urządzenie  posiada zintegrowane zabezpieczenie przed przegrzaniem z automatycznym ponownym włączeniem oraz specjalny, odporny na pęknięcia element grzejny bez żarowej cewki grzewczej. Złącza kątowe wchodzą są dostarczane wraz z grzejnikiem.

Niemiecki Grzejnik ławkowy

ZALETY GRZEJNIKA KST ETHERMA

  • Szybkie nagrzewanie
  • Wtyczki po obu stronach
  • Prosta instalacja
  • Komfortowe Ciepło
  • Moce od 200W do 600W
  • Długość od 500 do 1500mm
Ogrzewanie ławkowe

Ogrzewanie Kościołów Szyte na miarę

Posiadamy promienniki różnych producentów przez co możemy wybrać modele najlepsze w każdym przypadku. Posiadamy w ofercie wysokiej jakości promienniki podczerwieni idealne do zastosowania w świątyniach. Możemy zaproponować również ogrzewanie ławkowe lub specjalne maty.

Jesteśmy w stanie dostarczyć promienniki o bardzo różnej mocy: od 0,4kW do 18 kW. Firma

Zespół Enerzon rozumie szczególne znaczenie takich budynków jak kościoły, oraz szczególne potrzeby estetyczne w tym przypadku. Wśród naszej oferty można znaleźć modele o różnym wyglądzie, doskonale pasujące do tradycyjnych, gotyckich kościołów jak i o nowoczesnej architekturze. Część z nich jest dostępna w dowolnym kolorze dlatego mogą doskonale wkomponować się w  wystrój kościoła. Wszystkie nasze promienniki są bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji.

Poznaj możliwości naszego rewolucyjnego ogrzewania, dobierz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb! Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie grzejniki, zaproponujemy ich optymalny układ i sposób montażu.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt