Tanie i Komfortowe Ogrzewanie Ogródków Restauracyjnych i Lokali Sezonowych

Parasol Grzewczy na gaz czy Promiennik Elektryczny?

Ogrzewanie takich miejsc, jak tarasy, patio czy ogródki restauracyjne stanowi duże wyzwanie. Tradycyjne gazowe parasole grzewcze, często okazują się mało wydajne, wymagają zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa i są drogie w eksploatacji. Rozwiązaniem problemów związanych z zapewnieniem bezpiecznego, skutecznego i ekonomicznego ogrzewania tarasowego jest zastosowanie nowoczesnych urządzeń – promienników podczerwieni.

Gazowy parasol grzewczy a grzejnik na podczerwień – porównanie

Restauracje, hotele i kawiarnie w Polsce często są wyposażone w parasole grzewcze na gaz, które ogrzewają przede wszystkim znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie powietrze. Ogrzane powietrze jest lżejsze od zimnego, dlatego natychmiast ucieka do góry, a otoczenie pozostaje chłodne. Powoduje to duże straty energii (na przykład czynnika grzewczego w postaci gazu), a ogrzewanie wciąż nie jest wystarczająco efektywne. Rozwiązaniem tego problemu są elektryczne promienniki, które nie ogrzewają powietrza.

Porównanie Parasoli grzewczych i promienników na podczerwień
Promiennik podczerwieni Solamagic S1 Premium

Halogenowy promiennik podczerwieni klasy PREMIUM+

Mocny promiennik ciepła o super nowoczesnym wyglądzie

Promiennik Solamagic Eco Pro 1400 W

Niemiecki Solamagic 1400W idealny do ogrzewania ogródków restauracyjnych

Promiennik podczerwienie Veito AERO S

Mocny, wodoodporny promiennik ciepła z pilotem, o ergonomicznej smukłej linii

Choć producenci parasoli grzewczych na gaz zapewniają, że ich urządzenia również grzeją podczerwienią, udział promieniowania podczerwonego w ich pracy to jedynie około 30%. Natomiast w przypadku oferowanych przez nas promienników na podczerwień to minimum 92%.

Zalety elektrycznych ogrzewaczy na podczerwień

Urządzenia te ogrzewają bezpośrednio znajdujące się wokół obiekty, w tym ludzi.  Dodatkowo strumień promieniowania podczerwonego jest ukierunkowany i sięga nawet do kilku metrów. W przeciwieństwie do  parasoli grzewczych , zaczynają grzać od razu. Pomaga to ograniczyć zużycie energii, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania.

Elektryczne ogrzewacze tarasowe są też bezpieczniejsze od parasoli grzewczych, ponieważ nie znajduje się w nich łatwopalny gaz i nie ma otwartego płomienia. Umożliwia to również wykorzystanie ich w pomieszczeniach zamkniętych jak i przy wietrze lub przeciągach. Nie są również konieczne częste wymiany butli ani konserwacje (takie jak czyszczenie zaworów czy węża dopływu gazu), dlatego korzystanie z grzejników na podczerwień jest po prostu wygodniejsze.

Ogrzewacz ogrodowy podczerwieni jest prosty w montażu, wystarczy zamontować go na ścianie i podłączyć do zwykłego gniazdka. Natomiast duża ilość dostępnych modeli umożliwia optymalne dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i rabatów

Poznaj możliwości rewolucyjnego ogrzewania tarasowego. Dobierz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb! Chętnie pomożemy ci w tym. Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie grzejniki, zaproponujemy ich optymalny układ i sposób montażu. Jako bezpośredni dystrybutor zaproponujemy korzystne RABATY

Zapoznaj się z naszą Ofertą 

W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki wybór Promienników, o różnych mocach, zastosowaniu, wyglądzie itd. Jako przedstawiciel wielu producentów możemy również dostarczyć dowolne ogrzewacze na specjalne zamówienie.

Elektryczne Grzejniki Tarasowe – koszty eksploatacji

Ogrzewanie tarasowe przy pomocy urządzeń elektrycznych na podczerwień umożliwia znaczne zmniejszenie kosztów, co przekłada się na lepszą rentowność inwestycji. Przykładowo, godzina pracy elektrycznej lampy grzewczej na podczerwień o mocy 1400 W (przy cenie prądu 70 gr/1 kW) to jedynie 98 groszy – daje nam to ogrzewanie tarasowe za złotówkę! Taki promiennik ogrzeje wydajnie ok 8-12 mkw. Rachunek wychodzi jeszcze korzystniej, gdy weźmiemy pod uwagę, że w przypadku takiego ogrzewania nie trzeba ogrzewać całego tarasu – tylko poszczególne strefy, w których będą znajdowali się goście. Przykładowo, powierzchnia (nawet dużego) stołu wraz z krzesłami rzadko przekracza 9 m2. Należy pamiętać, również że tego typu urządzenia nie wymagają kosztownych przeglądów i konserwacji.

Jak szybko zwróci się inwestycja w ogrzewacz elektryczny na taras?

Ogrzewany ogródek restauracyjny z pewnością zwiększy zainteresowanie klientów i obłożenie obiektu, pozwalając na wykorzystanie dodatkowych miejsc na tarasie. Załóżmy, że taras ma powierzchnię 60 m2 – daje to ok 40 dodatkowych miejsc. Przyjmijmy ostrożne założenie, że dodatkowe miejsca zostaną wykorzystane jedynie w połowie, a zarobek wyniesie tylko 50 zł dziennie od miejsca. Daje to dodatkowy zysk 20 x 50 zł, czyli 1000 zł dziennie. Do ogrzania tarasu użyjemy sześciu urządzeń Solamagic 1400 ECO z technologią PRO No-glare® – to koszt 6600 zł netto. Dostosowanie instalacji elektrycznej oraz montaż będą kosztowały około 1000 zł. Jednorazowy koszt wyniesie więc w przybliżeniu 7500 zł. Natomiast koszt działania wszystkich sześciu ogrzewaczy przez osiem godzin dziennie wyniesie 6 szt x 1,4kW x 8h x 0,7 zł/1kWh = 47 zł. Tak więc po odjęciu tej kwoty, dodatkowy zysk z ogrzewanego ogródka to 950 złotych dziennie.

Jak szybko zysk z dodatkowych miejsc zapewni zwrot inwestycji w ogrzewanie tarasowe?

7500 zł : 950 zł/dzień = 7,9 dnia

Czyli – nawet przy naszych ostrożnych założeniach – inwestycja zwróci się już po niecałych 8 dniach!

solamagic ogrzewanie ogródków restauracyjnych

Jaki ogrzewacz tarasowy wybrać?

Oferujemy wyselekcjonowane produkty wyłącznie europejskich uznanych producentów, takich jak Veito. Veito oferuje wyróżniające się pod względem wizualnym a przy tym bardzo dobrej jakości promienniki średniofalowe z włókna węglowego. Promienniki Veito są wygodne w użyciu dzięki sterowaniu na pilota, oraz zapewniają duży komfort dzięki możliwości regulacji mocy grzewczej. Emitują przyjemne, nierażące światło, które często nadaje romantyczny klimat.

Flagowe modele Veito często wybierane na taras to: Blade 2000,Blade 2500 oraz Aero 2500 S

Drugim szczególnie polecanym producentem jest niemiecki Solamagic. Solamagic posiada szeroki wachlarz halogenowych ogrzewaczy tarasowych ze zróżnicowanym sposobem montażu, różną kolorystyką (biały, antracyt, tytan, lub dowolny na zamówienie), o różnych mocach (od 1000W do 2500W) jak i różnym sposobem sterowania.

Przykładowe modele polecane do ogrzewania tarasów to między innymi: zestaw promienników Eco z uchwytem masztowympromiennik Eco z uchwytemEco+ z systemem redukcji czerwonej poświaty (LOW GLARE) , Solamagic Basic 1400 W, Solamagic Basic 2000 W lub elektryczny parasol grzewczy Sundowner 2800 W).

Posiadamy w asortymencie również urządzenia innych cenionych na świecie producentów. Dzięki różnorodnej, bogatej i atrakcyjnej ofercie, każdy klient ma możliwość znalezienia rozwiązania dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb.

promienniki podczerwieni Solamagic do restauracji

Chętnie pomożemy w doborze promienników. Zachęcamy do kontaktu

Istnieje kilka podstawowych kryteriów doboru tego typu urządzeń. Dlatego przed kupnem warto zastanowić się nad:

  • ilością powierzchni, która ma zostać ogrzana: dzięki temu będzie można określić potrzebną moc, ilość i rozmieszczenie urządzeń
  • dostępem do sieci (być może będzie konieczne doprowadzenie dodatkowych przewodów)
  • warunkami miejsca, gdzie będą zainstalowane ogrzewacze (czy jest to miejsce nieosłonięte, które jest narażone na przeciągi, deszcz i zanieczyszczenia)
  • sposób montażu (istnieje wiele dostępnych rozwiązań, na przykład ogrzewacze mocowane do balustrad, wolnostojące, sufitowe, masztowe etc.)
  • możliwość regulacji (ile stopni grzania? czy regulacja ma byćręczna, czy można to zrobić przy pomocy pilota?)
  • wygląd – ogrzewacz powinien nie wyróżniać się zbytnio i dobrze komponować z wystrojem miejsca, w którym zostanie umieszczony

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji i rabatów

Poznaj możliwości rewolucyjnego ogrzewania tarasowego. Dobierz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb! Chętnie pomożemy ci w tym. Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie grzejniki, zaproponujemy ich optymalny układ i sposób montażu. Jako bezpośredni dystrybutor zaproponujemy korzystne RABATY

Zapoznaj się z naszą Ofertą 

W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroki wybór Promienników, o różnych mocach, zastosowaniu, wyglądzie itd. Jako przedstawiciel wielu producentów możemy również dostarczyć dowolne ogrzewacze na specjalne zamówienie.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt