Promienniki podczerwieni w Muzeum Żup Krakowskich -Wieliczka

Jako ciekawostkę i wyjątkowy przykład zastosowania przemysłowych promienników podczerwieni, przedstawiamy niesamowite miejsce w Polsce, które oprócz walorów estetycznych, poznawczych i zabytkowych, zapewnia teraz swoim klientom komfort zwiedzania podczas chłodniejszych dni. Tym wyjątkowym miejscem jest Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, które zdecydowało się na zastosowanie promienników podczerwieni do ogrzewania w Komorze Długosza w Podziemnej Ekspozycji na III poziomie Kopalni Soli 135 m. pod ziemią. Dzięki zastosowaniu niezwykle efektywnego ogrzewania na podczerwień zwiedzający i uczestnicy konferencji mogą teraz spędzać wyjątkowy czas w dużo bardziej komfortowych warunkach. Krótkofalowe promienniki podczerwieni o łącznej mocy 34 kW, zainstalowane zostały w podziemiach w komorach wentylowanych gdzie odbywa się ruch turystyczny. Projekt rozpoczęty został w listopadzie 2018r i zakończony w terminie 14 dni od chwili akceptacji przez Inwestora rozwiązania i terminarza dostaw. Czas realizacji pokazuje jak sprawnie może być przeprowadzona inwestycja od momentu podjęcia przez Inwestora decyzji do momentu pierwszego uruchomienia instalacji grzewczej.

Zastosowanie ogrzewania podczerwienią zapewnia natychmiast odczuwalne komfortowe ciepło i przyczynia się sporych oszczędności na zużyciu energii w porównaniu do ogrzewania tradycyjnego.

Instalacja oparta ogrzewaniu promiennikami podczerwieni jest ekonomiczna i prosta w wykonaniu. Łatwość wykonania instalacji, niskie koszty eksploatacji oraz brak konieczności przeprowadzania kosztowych przeglądów i konserwacji to czynniki, które najczęściej przemawiają za wyborem ogrzewania na podczerwień.

Jesteśmy dumni, iż mogliśmy wspólnie z Inwestorem dobrać i dostarczyć rozwiązanie, które wpisało się w potrzeby Muzeum Żup Krakowskich.  Wyjątkowości tej realizacji nadaje fakt, iż miejsce to jest największym w Europie podziemnym muzeum o powierzchni 7481 m² i stanowi dzisiaj unikatowy na skalę światową górniczy skansen.

Promiennik zastosowany w tym projekcie to:

Helios High Power HP3-60T 6000W

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt