Skuteczne Ogrzewanie Stajni

Ogrzewanie takich miejsc, jak boksy w stajniach, czy kryte ujeżdżalnie stanowi duże wyzwanie. Rozwiązaniem problemów związanych z zapewnieniem bezpiecznego, skutecznego i ekonomicznego ogrzewania w stajni jest zastosowanie nowoczesnych urządzeń – elektrycznych promienników podczerwieni.

OGRZEWANIE BOKSÓW W STAJNI

Boksy w stajni zazwyczaj nie wymagają ogrzewania. Wystarczy ciepło pochodzące od samych zwierząt oraz z procesów gnilnych ściółki. Jednak w przypadku otwartych boksów i przy dużych mrozach, utrzymanie zalecanych 8°C, a w przypadku klaczy ciężarnych 10°C, może okazać się trudne. Aby temu zaradzić warto wyposażyć boksy w elektryczne promienniki podczerwieni.

Urządzenia te ogrzewają bezpośrednio znajdujące się w zasięgu zwierzęta. Strumień promieniowania podczerwonego jest ukierunkowany i sięga nawet do kilku metrów. Zaczynają grzać od razu. Pomaga to ograniczyć zużycie energii, a tym samym zmniejszyć koszty ogrzewania. Sprawdzają się również w miejscach wietrznych lub gdzie są przeciągi. Są proste w instalacji, wystarczy zamontować je na ścianie i podłączyć do zwykłego gniazdka. Natomiast duża ilość dostępnych modeli umożliwia optymalne dopasowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb.

Promiennik podczerwieni do ogrzewania boksów w stajni

Jedną z naszych propozycji jest model Varma High Power WR2000/20. To Profesjonalny wodoodporny promiennik ciepła o mocy 2000W z ochroną w postaci hartownego szkła. Idealny do stajni, gdzie potrzeba dodatkowej ochrony przeciwpyłowej.

Promiennik do stajni Varma WR2000
Ogrzewanie Stajni
Ogrzewanie ujeżdżalni

Ogrzewanie Krytych Ujeżdżalni

Promiennikami elektrycznymi można również ogrzewać kryte ujeżdżalnie – całe hale lub tylko wybrane strefy – na przykład tylko część dla widowni.

Więcej w sekcji –> Ogrzewanie Hal

Zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami. Istnieje kilka podstawowych kryteriów doboru tego typu urządzeń. Dlatego przed kontaktem z nami warto zastanowić się nad:

  • ilością powierzchni, która ma zostać ogrzana: dzięki temu będzie można określić potrzebną moc, ilość i rozmieszczenie urządzeń
  • dostępem do sieci (być może będzie konieczne doprowadzenie dodatkowych przewodów)
  • warunkami miejsca, gdzie będą zainstalowane ogrzewacze (czy jest to miejsce nieosłonięte, które jest narażone na przeciągi, deszcz i zanieczyszczenia)
  • sposób montażu (istnieje wiele dostępnych rozwiązań, na przykład ogrzewacze mocowane do balustrad, wolnostojące, sufitowe, masztowe etc.)

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Poznaj możliwości rewolucyjnego ogrzewania na podczerwień. Dobierz odpowiednie rozwiązanie do swoich potrzeb! Chętnie pomożemy ci w tym. Wykonamy projekt, dobierzemy odpowiednie grzejniki, zaproponujemy ich optymalny układ i sposób montażu. Jako bezpośredni dystrybutor zaproponujemy korzystne RABATY

Galeria

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt