Zamienię gaz na podczerwień

Tanie i zdrowe ogrzewanie podczerwienią !

W nowoczesnym energooszczędnym budownictwie od niedawna stosowane są konkurencyjne cenowo względem innych metod ogrzewania dwa źródła ciepła tj. elektryczne ogrzewanie podczerwienią, oraz z użyciem pomp ciepła. Te technologie mogą już konkurować z paliwami kopalnymi nie tylko pod względem kosztów inwestycyjnych ale również kosztów eksploatacyjnych oraz serwisowych.

Ogrzewanie podczerwienią jest ogrzewaniem znanym od dawna i jest odpowiednikiem najbardziej naturalnej formy jaką znamy tj. ciepła ze słońca. Zasilane prądem elektrycznym (bo takie uznajmy za tanie i ekologiczne) jest przede wszystkim zdrowe i relatywnie tanie.

Ciepło dostarczane w postaci fal podczerwieni zapewnia szybki i równomierny rozkład temperatury we wnętrzu tworząc optymalny klimat i poczucie komfortu. Na tym właśnie polega różnica w stosunku do ciepła konwekcyjnego, które podgrzewa najpierw powietrze a następnie ciepłe powietrze ogrzewa przedmioty i ludzi.
Ogrzewanie podczerwienią docenią również alergicy. Standardowe grzejniki nagrzewają powietrze, co powoduje, że odczuwamy ciepło. Ogrzane powietrze unosi się do góry blisko sufitu, zimne powietrze natomiast utrzymuje się nisko przy podłodze, musimy zatem więcej ciepła dostarczyć aby odczuwać komfortową temperaturę. Takie zjawisko powoduje ruch cząsteczek kurzu w powietrzu i przyczynia się do dalszego wysuszenia powietrza. To zjawisko nie zachodzi w przypadku ogrzewania podczerwienią. Żadna dodatkowa substancja nie jest odgrzewana i pożądany efekt odczuwania przyjemnego ciepła jest szybko osiągany.

Czym różnią się od siebie tańsze i droższe grzejniki na podczerwień? 

Skład materiałowy elementu grzejnego decyduje o długości fali cieplnej, którą emituje grzejnik. Konstrukcja grzejnika oraz długość fali promieniowania  a także sposób rozchodzenia się ciepła ma wpływ na to czy mamy do czynienia z produktem zdrowym, efektywnym i bezpiecznym. Można znaleźć na rynku importowane grzejniki podczerwieni.  Mogę to być też grzejniki promieniującymi falami, które emitują fale spoza zakresu uznawanego za fale podczerwone. O właściwościach zdrowotnych, świadczy również ich częste stosowanie do ogrzewania inkubatorów dla noworodków!

Podstawowa różnica  ta to efektywność grzejna tzw. “gęstości mocy”. Inaczej mówiąc tani importowany grzejnik może pobierać 2 razy więcej energii by uzyskać taką samą temperaturę w pomieszczeniu, więc koszty ogrzewania będą 2 razy większe. Będzie, też promieniował w widmie fal, które mogą nie być  bezpieczne. Temperatura takiego grzejnika będzie też często znacznie wyższa – do tego stopnia, że można się z łatwością od niego oparzyć.

 

 

Zamienię gaz na podczerwień

Dobrej jakości ogrzewanie podczerwienią jest idealny rozwiązaniem dla nowoczesnego energooszczędnego (lub pasywnego) budownictwa. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich szukających ekonomicznego sposobu ogrzewania. Z powodzeniem znajduje zastosowanie do ogrzewania szkół i przedszkoli, kościołów, pomieszczeń biurowych, sal treningowych, klubów fitness i wreszcie domów. Stanowi w końcu odpowiedź dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się jaki rodzaj ogrzewania powinni zastosować gdy nie ma dostępu do gazu!

Ogrzewanie podczerwienią sprawdza się idealnie jako źródło ciepła w budynkach o dobrej izolacji cieplnej. Może być stosowane w formie za równo w formie płaskich paneli grzewczych (często też dekoracyjnych obrazów) albo w formie ogrzewania podłogowego lub sufitowego. Elektryczne ogrzewanie podczerwienią powinno być stosowane zawsze z użyciem elektronicznych termostatów, najlepiej termostatów programowalnych, dzięki czemu można zyskać nie tylko komfort ale i znacznie większe oszczędności energii.

Oszczędności w porównaniu do ogrzewania gazem się wynoszą ok 30% ok. 60% w porównaniu do ogrzewania elektrycznego konwekcyjnego (np. tradycyjny grzejnik olejowy zasilany prądem elektrycznym).

Wśród naszych propozycji energooszczędnych rozwiązań, ogrzewanie podczerwienią znajduje się w czołówce najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł energii cieplnej.

sole

Wszystkich z Państwa, którzy szukają energooszczędnych metod ogrzewania lokali komercyjnych, obiektów przemysłowych, pomieszczeń domowych – zapraszamy do kontaktu i bezpłatnych konsultacji.

 

Recommended Posts
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt