Promienniki dla przemysłu, ogrzewaj efektywnie

 In News

Promienniki podczerwieni w procesach przemysłowych

Elektryczne promienniki dla przemysłu, stanowią ciągle rozwiązania niszowe mimo, iż wszystkie argumenty przemawiają na ich korzyść. Ogrzewanie promiennikowe w halach wygrywa niemal zawsze z tradycyjnym ogrzewaniem, kiedy priorytetami są komfort cieplny i argumenty ekonomiczne. Najpopularniejsze zastosowanie elektrycznych promienników podczerwieni to ogrzewanie hal i wyznaczonych w nich roboczych stref a nie całych budynków. Za użyciem promienników podczerwieni do ogrzewania miejscowego w halach, przemawiają oszczędności od 30 do 60% na kosztach zużycia energii w porównaniu do nagrzewnic nadmuchowych i tradycyjnych instalacji CO.

Przeczytaj więcej: Energooszczędne Ogrzewanie Hal i Magazynów

Drugim zastosowaniem promienników w przemyśle jest używanie ciepła podczerwieni w procesach technologicznych. Do rzadkości należą obecnie wyroby, które w czasie całego procesu produkcyjnego, choć raz nie zostały poddane działaniu promieniowania podczerwonego. Wydajne i ekonomiczne promienniki podczerwieni znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, produkcji i procesów technologicznych. Ciepło dostarczane przez emitery podczerwieni dociera tam gdzie się chce i kiedy się chce. W przypadku ciepła podczerwonego nie występuje medium pośrednie transportujące energię, tak jak w przypadku zwykłych grzejników, gdzie nośnikiem ciepła jest w dużej mierze powietrze. Dzięki temu, ciepło emitowane przez lampy podczerwieni dociera niemal bezstratnie do obiektów fizycznych, które znajdą się w polu działania lamp.

Elektryczne promienniki dla przemysłu umożliwiają znaczne skrócenie czasu procesów przetwórczych, a tym samym obniżenie kosztów produkcji.

Ciekawym zastosowaniem promienników podczerwieni jest ogrzewanie w warunkach próżniowych, gdzie tradycyjne metody ogrzewania się tutaj nie nadają. W warunkach próżni nie występuje bowiem powietrze. Natychmiastowy efekt cieplny w kilka sekund, możliwość ukierunkowania działania ciepła (podobnie jak światła) daje duże możliwości sterowania energią cieplną, oddziałującą na wybrane przedmioty. Przy użyciu odpowiednich promienników dla przemysłu, regulatorów temperatury i sterowników czasu pracy, możemy zyskać szerokie spektrum zastosowań w sektorach takich jak: inżynierii mechanicznej, obróbce termicznej, przetwórstwie żywności, produkcji: opakowań, wyrobów włókienniczych, chemikaliów, przemyśle stoczniowym, produkcji żywności i wielu innych dziedzinach.

Promienniki-dla-przemysłu

Dzięki doświadczeniu zdobytemu w trakcie analiz problemów naszych klientów, nasi dostawcy opracowują rozwiązania doskonale dopasowane do wymagań dla wybranej branży. Te rozwiązania zastępują bądź uzupełniają istniejące często tradycyjne grzejniki. Dzięki bliskiej współpracy z producentami możemy zapewnić profesjonalne wsparcie i dobierać rozwiązania dla potrzeb przemysłu. Nasi eksperci są do dyspozycji osób decyzyjnych przedsiębiorstw w celu analizy obszarów problemowych i wykorzystania doświadczeń naszych i naszych partnerów z wdrożeń krajowych i zagranicznych. Naszymi celami nadrzędnymi są dobieranie rozwiązań do uwarunkowań technicznych oraz korzyści ekonomiczne, przy zachowaniu pełnej poufności.

Promienniki dla przemysłu – zastosowanie:

 • usuwanie wilgoci
 • zapewnienie specyficznej temperatury w specyficznych warunkach
 • suszenie materiałów
 • kondycjonowanie materiałów
 • przyspieszanie połączeń klejonych
 • akrylowanie (polimeryzacja) i utwardzanie (kataliza) powierzchni żywicznych
 • suszenie farb i lakierów
 • utrzymanie kontrolowanej temperatury w maszynach
 • wstępna obróbka cieplna materiałów
 • sterylizacja termiczna
 • wiele innych

Znajomość procesów technologicznych oraz bliska współpraca z największymi producentami promienników dla przemysłu w Europie, pozwalają nam na znajdowanie rozwiązań większości problemów wymagających precyzyjnej regulacji temperatury i bezpośredniego ogrzewania miejscowego. Nasi eksperci są do dyspozycji osób decyzyjnych przedsiębiorstw w celu analizy obszarów problemowych i wykorzystania doświadczeń naszych i naszych partnerów z wdrożeń krajowych i zagranicznych.

Sprawdź naszą ofertę Promienników Przemysłowych w naszym sklepie – TU

lub

Skontaktuj się z nami. Doradzimy najlepsze rozwiązanie – TU.

Recommended Posts

Leave a Comment

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt
IFA2018